Tel. 794 999 510, e-mail: , adres: Kraków, ul. Liściasta 6, godz. Pn-Pt 7:00-17:00

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze w grupie I na październik 2018

Idzie jesień…przez ogród i sad (1-5.10)

1.Oglądanie i nazywanie owoców i warzyw. Zorganizowanie w kąciku przyrodniczym miejsca na jesienne warzywa i owoce. Zabawa dydaktyczna „Owoce i warzywa”.
2. Usprawnianie ręki Piaskowe warzywa i owoce”. Wysłuchanie piosenki „Owoce i warzywa”. Omówienie tekstu piosenki.
3. Zabawa matematyczna z użyciem określenia „tyle samo”.Zabawa dydaktyczna „Jaki to owoc?”. Zabawa dydaktyczna „Tyle samo owoców”.
4. Zabawa grupowa na powitanie „Czy to warzywo, czy to owoc?”. Wykonanie pracy plastycznej „Przetwory”.
5. Ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowe - układanie w całość pociętych kawałków warzyw i owoców.

Idzie jesień… do zwierząt (8-12.10)

1. Ćwiczenia słownikowe ”Orzechy”. Ćwiczenia logopedyczne z użyciem lusterka. Zabawa ruchowo - naśladowcza „Jeż”.
2. Ćwiczenia grafomotoryczne „Kolce jeża”. Zapoznanie dzieci z piosenką „Kolorowe listki”. Zabawy muzyczne z użyciem grzechotki.
3. Taniec w parach przy piosence „Zwierzęta jesienią”. Zabawa ”Gdzie jest ukryty orzech?”. Zabawa tradycyjna „Chodzi lisek”. Zabawa dydaktyczna „Porządki w spiżarni”.
4. Zabawa sensoryczna „Faktury”. Rozmowa kierowana na temat wiewiórki. Zabawa ruchowa „Wiewiórka do dziupli”. Praca plastyczna „Wiewiórka”.
5. Zabawa twórcza Jakie to zwierzę? Zabawy dźwiękonaśladowcze „Przyjaciele lasu”. Utrwalanie zasad właściwego zachowania się w lesie. Zabawa manipulacyjna „orzeszki dla wiewiórki”.

Co z czego otrzymujemy (15-19.10)

1. Rozmowa na temat piekarni i piekarza. Ćwiczenia oddechowe Gorące bułeczki”. Zabawa dydaktyczna „Mama poszła na zakupy”. Wysłuchanie opowiadania E. Stadtmuller „Pieczemy chleb”. Rozmowa kierowana na temat opowiadania.
2. Prezentowanie ziaren i kłosów zboża. Ćwiczenie małej motoryki „Kopciuszek”. Ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej „Przesiewanie mąki”. Zabawa integracyjna ze śpiewem „Mało nas…”.
3. Zabawa ruchowa z elementem równowagi „Wiatraki”. Zabawa ruchowa metodą opowieści ruchowe „Mleko dla kotka”. Zabawa badawcza „Obrazy na mleku”.
4. Zabawa inicjująca zajęcia Co znajduje się w pojemniku?” Wykonanie pracy plastycznej „Owieczka”. Zabawa ruchowa z elementem czworakowania „Na pastwisku”.
5. Zabawa ilustrująca piosenkę „Jak powstaje chleb?”. Zabawy plasteliną „Jajka”.

Idzie jesień…z deszczem (22-26.10)

1. Zabawy badawcze z wodą. Ćwiczenia oddechowe „Burza w szklance wody”. Ćwiczenia słownikowe „W czasie deszczu…”.Zabawa badawcza „kolorowa woda”. Zabawa orientacyjno - porządkowa „Słońce świeci - deszczyk pada”.
2. Zabawa „Jak jest jesień?”. Zabawa orientacyjno -porządkowa „Słońce świeci - deszczyk pada”. Zabawa dramowa „Pada”.
3. Zabawa „Mały deszcz i duży deszcz”. Zabawa z chustą animacyjną „Ulewa i kapuśniaczek”. Zabawa dydaktyczną „Parasolki i krople deszczu”.
4. Ćwiczenie oddechowe „Kropelki wody”. Ćwiczenia słuchowe „Co to za dźwięk?” Zabawa twórcza „Szklana harfa”. Wykonanie pracy plastycznej „Parasolka”.
5. Rozmowa na temat „Co by było, gdyby nigdy nie padał deszcz?” Badanie i opisywanie właściwości wody- Jaka jest woda? Zabawa badawcza „Co pływa, a co tonie? ”Zabawa ruchowa „Pojazdy wodne i lądowe”

Początek strony